X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 09:07 ق.ظ

بزرگان چه می گویند؟

ادامه مطلب را ببینید

 

 نام انشتین در جهان به مثابه ی هوش فراوان و استعداد و نبوغ است. درست است که همه ی ما فیزیکدان نیستیم اما می توانیم از شیوه ی زندگی اش برای رسیدن به موفقیت درس های بسیاری بگیریم.۱)از مواجهه با ترس ها نترس!

او حتی در نوجوانی از به چالش کشیدن نظرات و عقاید اطرافیانش ابایی نداشت. از روش تدریس رایج در مدارس آن زمان راضی نبود. او در یادگیری به تفکر انتقادی در برابر حفظ بی چون و چرای مطالب کتاب ها معتقد بود. اگر قرار بود هر بار که کسی کارهایش را به باد انتقاد می گرفت عقب نشینی کند و دست از تلاش بکشد هیچ وقت به موفقیت نمی رسید. برخی از نظریه های او به سرعت و سهولت در مجامع علمی پذیرفته نشد اما او از پا ننشست، ادامه داد و سرانجام توانست نگاه بشریت را به جهان هستی دگرش بخشد.


۲)زیاد جدی نگیر!

 زمانی که انشتین در آمریکا به شهرت رسید اغلب مردم او را در خیابان می شناختند و درباره ی نظریه هایش او را سؤال پیچ می کردند. ولی او با لطافت طبع خاص خودش می خندید و می گفت همه من را با پروفسور انشتین اشتباه می گیرند. با توجه به نوع کاری که انجام می داد(فعالیت عمیق فکری) هیچ کس انتظار شخصیتی شوخ در کسی که با نظریاتش جهان را به لرزه درآورد ندارد. اما تلاش برای نیل به پیروزی کاری نیست که جدیتی همیشگی بطلبد. اندکی شوخ طبعی و شادی در دراز مدت ضامن سلامتی است. اگر انشتین در تمام مدت کار و فعالیتش جدی و عبوس بود، با کاری که او انجام می داد و مباحث عمیقی که درگیرش شده بود  مطمئناً به عرصه جنون می رسید.۳)گاهی فقط تظاهر کن که مشغول فعالیتی!

مانند بقیه افراد انشتین هم گاهی حس و حوصله کار نداشت او هم به مرخصی می رفت. اما موفقیت و حجم عظیم یافته های او نشان می دهد که علی رغم آن که گاهی از کار دست می کشید اما هیچ گاه مسیرش را گم نکرد و دست از تلاش نکشید. او به خوبی می دانست که احساسات و عواطف تکیه گاهی مطمئن برای اهداف و آرزوهای بزرگ هستند.


۴)انتقاد پذیر باش!

مثل همه ی بزرگان می دانست که ممکن نیست همه با عقاید و نظراتش موافق باشند و البته لزومی بر جلب موافقتشان نمی دید. اما این بازخوردها را چالش هایی در ادامه ی راهش می انگاشت و سعی می کرد سخت‌تر کار کند تا به آن ها ثابت شود که اشتباه می کنند و او درست می گوید.  تلاش برای جلب رضایت و اعتماد منتقدین تنها اتلاف وقت وانرژی است که می توانی از آن برای پیشبرد کارت فارغ از نظرات و عقاید دیگران استفاده کنی.


۵)شکست را سخت در آغوش بگیر!

فیزیک جزء علوم دقیق است اما بعید می دانم هیچ فیزیکدانی در همان ابتدای مواجهه با آن به همه ی ابعادش مسلط شده باشد. انشتین معتقد بود موفقیت یعنی روند یادگیری در گذر زمان! تنها هدف و مأموریت اشتباهات، آموزش نکات کوچک و بزرگ به او بود. اشتباهاتی که با برگشتن و تصحیح آن ها روی تخته سیاه کارگاهش ، راهش را در حرکت دوباره در آن مسیر هموارتر می ساخت. یکی از معظلاتی که همواره ما را عقب نگه می دارد ترس از ارتکاب اشتباه است. در دراز مدت در می یابی که سکوت و سکون به مراتب بدتر و مضرتر از رفتن و اشتباه کردن است. اشتباه در واقع یعنی به پیش رفتن و یادگرفتن آن چه نباید انجام داد.


۶)قدم های کوچک بسوی هدف

اکثر ما موفقیت را قله ای دور از دسترس می بینیم و این گاهی باعث می شود هیچ تمایلی به سعی و تلاش از خود نشان ندهیم. چرا سختی بکشیم وقتی به هر حال این راه طی می شود و به پایان می رسد؟ این تصور از پیروزی اشتباه و مهلک است. انشتین روز و شب تلاش کرد و بر کاستی ها و مسائل علم فیزیک غلبه کرد اما نه یک شبه! هدفی غایی در ذهن داشت و می دانست با هر گامی که به جلو بر می دارد یک قدم به آن چه در ذهنش دارد نزدیکتر می شود. کار کوچکی که در یک زمان محدود انجام می دهی شاید به نظر بزرگ و مهم نرسد اما بدان که در مقیاس بزرگتر حرکتی است کوچک در مسیری طولانی به سوی هدفی بزرگ!۷)خودخواه نباش!

موفقیت های انشتین موجب حسن شهرت و محبوبیتش در جهان شد. وی بدون هیچ گونه چشمداشت و تمایلی به کسب قدرت یا ثروت موجب پیشرفت و تعالی نوع بشر شد! او خیر و صلاح انسان ها را سرلوحه ی راهش قرار داد و تا رسیدن به آن از پا ننشست.

به خاطر داشته باشیم که ما در این دنیا تنها نیستیم و تنها برای خودمان زندگی نمی کنیم. وقتی سخاوتمندانه، با رویی گشاده و قلبی سبکبار و رها به دیگران خدمت کنیم جهان تبدیل به مکانی بهتر می شود و این امر کمک می کند تا در مسیر زندگی دگرش یابیم و انسان های بهتری شویم.


۸)تنها به ساز خودت برقص!

انشتین از دنباله روی های کوکورانه و بی فکر مردم متنفر بود. اگر به دیگران اجازه بدهی در مورد توانایی‌هایت اظهار نظر کنند باید تنها به رؤیای پیروزی وکامیابی بسنده کنی. آنچه اطرافیان در مورد ما می‌گویند نظراتی است که البته وحی منزل نیستند و در بیشتر موارد باید به آرامی از کنار آن ها گذشت. قدرت اندیشه و اختیار موهبتی بزرگ برای همه ی انسان هاست. دنیا با آن چه امروز می بینیم بسیار تفاوت داشت اگر انشتین تحت تأثیر حرف کسی قرار می گرفت که در کودکی به او گفته بود: به درد هیچ کاری نمی خورد!


۹)همیشه برای یادگیری و پیشرفت حرص و ولع داشته باش!

او خودش را صاحب استعداد خاصی نمی دید تنها تفاوتش این بود که بسیار کنجکاو بود. او سیری ناپذیر بود. هر مقاله و نظریه ای گامی بود به سوی پرسش و پاسخ بعدی! بعدی! بعدی!

همیشه به دنبال تازه ها! همیشه در حال رشد و بالیدن! اگر این صفات را در خودمان نهادینه کنیم به موفقیت نزدیکتر می شویم. سمی ترین تفکر ممکن آن است که فکر کنیم آن چه انجام داده ایم کافی است! احساس کامل بودن را در خودت از بین ببر تا راهت را برای پیشرفت هموار سازی!


۱۰)ادامه بده! از پا ننشین!

در مسیر پیش روی به سوی آمال و آرزوهایت ممکن است با موانع زیادی روبرو شوی. اما این دلیل نمی شود که عقب نشینی کنی و بازی را واگذار کنی! این فقط نشان می دهد که چقدر اراده ات سست و بی جان است! انشتین کسی بود که سعی کرد در زندگی با مسائل و مشکلات کنار بیاید و آن ها را قدم به قدم حل کند.و در پایان ۱۰ درس مهم زندگی از انشتین
1- تخیل مهم تر از دانش است چراکه دانش محدود است اما تخیل همه ی هستی را در آغوش دارد، پیشرفت را مشابه سازی می کند و در مقابل چشمانت قرار می دهد و قادر است انقلابی سهمگین به پا کند.


2- تفاوت بین نبوغ و حماقت در آن است که نبوغ محدودیت هایی دارد.

3- هرگز پرسشگری را کنار نگذار، کنجکاوی بشر حتماً علتی دارد.

4- علم بدون دین سست است و دین بدون علم کور.

5- دو چیز نامحدود است، جهان و حماقت بشر! البته درباره ی جهان مطمئن نیستم!

6- افتادن در دام عاشقی احمقانه ترین کاری نیست که بشر انجام می دهد ولی مطمئناً علت این افتادن جاذبه ی زمین نیست.
7- زیباترین تجربه ها ناشناخته ترین آن هاست و این اساسی ترین احساسی است که خاستگاه علم و هنر ناب محسوب می شود.

8- کسی که هرگز اشتباه نکرده کسی است که هرگز تلاش نکرده است.

9- بیشتر از آن چه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.

10- چشمگیرترین اثرات کاربردی علم آن است که به ابداع چیزهایی میدان می دهد که بر غنای زندگی می افزایند، هرچند آن را پیچیده تر هم می کنند.

منبع :


10  Lessons We Can All Learn From Albert Einstein


albert_einstein_Success_Tips

The word “Einstein” has become universally associated with being intelligent.  Although not all of us are physicists like him, the way he lived and worked has inspired people to have the same attitude towards life.

Here are just some of the things you can learn from the great and amazingly successful Albert Einstein:

 

The Top 10 Lessons From The Late Great Albert Einsten!

 

1. Don’t Be Afraid To Push The Envelope:

Even back as a teenager, Einstein wasn’t afraid to challenge other people’s views.  At school, he butted heads with the administration over how students were being taught; Einstein believed that critical thinking was important in learning rather than memorization.

Einstein wouldn’t have enjoyed his success if he backed down every time someone disagreed with his views.  Some of his theories weren’t immediately accepted by the scientific community, but he carried on and eventually changed the way the world looked at the universe.

 

2. Don’t Take Yourself So Seriously All The Time:

When Einstein became famous in America, people began to recognize him on the street to explain his theories.  He would humorously reply, “Pardon me, sorry! Always I am mistaken for Professor Einstein.”

Given the nature of his work (which was intensely cerebral), one would think that a world-changing scientist like Einstein wouldn’t have a humorous side.  However, Einstein’s quest for success didn’t require him to be serious all the time – and neither should you.

In fact, not sweating the small stuff and having just a bit of irreverence will preserve your sanity in the long run.  If Einstein took his work seriously all the time, he probably would have gone nuts!

 

3. Just Show Up To Do The Work:

Like everyone else, Einstein probably never felt like working all the time – we all have our off-days.  But his success and the incredible body of work he’s done proves that he still kept at it despite not feeling particularly motivated on certain days.  He understands that emotions should take a backseat to the overall purpose of what you’re doing.

 

4. Be Cool With Criticism:

Like all great minds, Einstein knew that not everyone will agree or appreciate what he did.  Even then, he wasn’t burdened by a need to please his critics.  Instead, he took it as a challenge to learn from their feedback and inspired him to work even harder to prove them wrong.

If you focus on pleasing your critics, you’ll end up wasting your time and energy instead of doing something productive.

 

5. Embrace Failure:

Physics may be an exact science, but no scientist ever got it right the first time around.  Einstein knows that success is a process of learning. The only purpose of his mistakes was to teach him so he could go back to the drawing board and try again.

One of the biggest things holding us back is the fear of failure.  In the long run, not trying at all feels a lot worse than trying but failing.  That’s because with the latter, you still made progress and learned what NOT to do!

 

6. The Small Things Add Up:

Reaching success feels like a faraway place for a lot of us – this makes some people not want to try at all.  Why bother if it’s going to take forever anyway, right?

Wrong.  Einstein solved physics problems by putting in the daily effort even if he didn’t get it all done right away.  He had the end goal in mind, and he knew that each step he took brought him closer to the eventual goal that was waiting for him at the end.

The work you put in at a given time might not seem like much, but remember that in the big picture, it contributes to the greater whole of your work.

 

7. Be Unselfish:

While Einstein’s success brought him worldwide fame and adoration, the point of his work was to help humanity advance as a species.  He didn’t do it with the intention of being rich or powerful.  Einstein put the common good of mankind at the forefront of his work and this motivated him to do what he did throughout his life.

It’s important to remember that we don’t only live for ourselves.  When we generously do things for other people without a heavy heart, it makes the world a better place and helps us become better human beings in the process.

 

8. March To Your Own Beat:

Einstein was famous for expressing his contempt for people who blindly followed others without thinking for themselves.

If we let other people tell us what we can or can’t do, then success will always elude us.  We may all have our share of naysayers, but that doesn’t mean we should let those people tell us who we are or take their opinions as the gospel truth.

We’ve been blessed with the ability to think for ourselves and go after what we truly want.  The world would have been a very different place if Einstein listened to people who once told him that he “would never amount to anything.”

 

9. Stay Hungry:

Einstein didn’t consider himself as having a special talent, but someone who was “passionately curious”.  When he came out with a new theory or scientific paper, he didn’t stop at that and call it a day.

All throughout his prolific career, he always sought new things to discover and learn.  Einstein was always committed to growing – adopting this simple habit in your own life guarantees you’ll consistently accomplish worthwhile things.  Never be complacent – the most dangerous assumption to have is that you’ve done it all.

 

10. Keep At It:

You’ll run into inevitable setbacks like anyone else pursuing their dreams.  But this isn’t a reason for you to pack up and go home.  It’s only there to test how badly you want to see your dreams through.  Above all, Einstein valued his ability to stay with problems longer rather than his intellect!Bonus – 10 Albert Einstein Quotes To Live By:


1.Imagination is more important than knowledge. For knowledge is limited, whereas imagination embraces the entire world, stimulating progress, giving birth to evolution.” – Albert Einstein

2. “The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.” – Albert Einstein

3. “The important thing is not to stop questioning; curiosity has its own reason for existing.” – Albert Einstein

4. “Science without religion is lame, religion without science is blind.” – Albert Einstein

5. “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.” – Albert Einstein

6.Falling in love is not at all the most stupid thing that people do — but gravitation cannot be held responsible for it.” – Albert Einstein

7. “The most beautiful experience we can have is the mysterious. It is the fundamental emotion that stands at the cradle of true art and true science.” – Albert Einstein

8. “Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.” – Albert Einstein

9. “Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value”Albert Einstein

10. “The secret to creativity is knowing how to hide your sources.” – Albert Einstein

 

Article By Joel Brown | Addicted2Success.com

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo